در این مقاله ما سراغ یک وسیله سرگرمی بسیار جذاب رفته ایم که امروزه در دست بیشتر کودکان و جوانان و نوجوان و یا حتی بزرگسالان هم یافت می شود تا کامل یادبگیریم که ژل واتر اسلایم چیست؟!

از همین اول بگم که اگر دنبال فروشگاه خرید اینترنتی واتر اسلایم بهداشتی به همراه آنتی باکتریال هستید اینجا کلیک کنید 😉

 درست حدس زدید! اون وسیله جذاب، سرگرم کننده و محبوب ،چیزی جز اسلایم نیست. مطمئنم که خواندن این مطلب برای شما که عاشق اسلایم! هستی بسیار جذابه. پس با ما همراه باشید.

اسلایم اولین بار از کجا آمد؟

درباره تاریخچه اسلایم دو باور وجود داره: اول اینکه اسلایم اولین بار در فوریه سال 1976(حدود 44 سال پیش!) در شرکت متل توسط صمغ گوار ساخته و وارد بازار شد. البته بسته بندی ها آن زمان، مثل الان نبود و در سطل های زباله پلاستیکی بسته بندی و فروخته می شدند. اما کار اسلایم ها در اینجا تمام نشد و ساخت آنها طی سال ها به مرور پیشرفته و پیشرفته تر شد و اسلایم هایی که حاوی حشرات پلاستیکی، مردمک چشم و… بودند، وارد بازار شدند و دیگر از آن اسلایم های سبز و چسبناک اولیه خبری نبود.

اما به گفته گروهی دیگر اسلایم اولین بار در سال 1998(حدود 22 سال پیش!) توسط پسر کنجکاوی به نام راستیلیوف از ترکیب کردن چسب و آب خامه و بوراکس ساخته شده. او از این ترکیب خوشش آمد و هر سری موادی را اضافه و کم می ‌کرد (البته ترکیب اولیه را حفظ می‌ کرد) و اسلایم های جدید برای خودش می ساخت. بعد مدتی (سال 2010) او موفق شد این اختراع را به نام خودش ثبت کند.

ساختار شیمیایی اسلایم چیست؟

اسلایم از نظر علمی، یک مایع غیر نیوتنی است؛ یعنی نه جامد است و نه مایع. بیشتر اسلایم ها پلیمری هستند. پلیمر ها و فعال کننده های بور (که اسلایم از آنها ساخته شده است) بین مولکول های اسلایم پیوندهای شیمیایی انعطاف پذیر ایجاد می‌ کنند و علت شکل پذیر بودن و انعطاف پذیر بودن اسلایم ها نیز همین است. بخش اصلی تشکیل دهنده اسلایم آب است و چسب و محلول بوراکس از دیگر ترکیبات مهم اسلایم هستند.

کاربرد ژل واتر اسلایم چیست؟

از کاربردهای ژل واتر اسلایم در کودکان می توان به پرورش خلاقیت های ذهنی و حسی آن ها و همچنین سرگرم نمودن آن ها اشاره کرد به شکلی که اگر یک بار اسلایم را برای آن ها تهیه کنید تا همیشه باید به این کار ادامه بدهید! زیرا رنگ های جذاب واتر اسلایم و جنس و تنوع آن ها شدیدا وابستگی می آورد. البته فرقی هم نمی کند که یک کودک سه یا چهار ساله باشید و یا یک فرد سی، چهل ساله!

از کاربردهای ژل واتر اسلایم برای بزرگسالان می توان به کاهش تنش های عصبی، اضطراب، استرس، لرزش دست و همچنین تقویت دست و مچ اشاره کرد به طوری که برای تمدد اعصاب و کاهش فشارهای عصبی بزرگسالان تا حدی می تواند کمک کننده باشد.

انواعی از اسلایم در بازار موجود است که به دو دسته کلی می توان آن ها را تقسیم کرد:

 • اسلایم خامه ای (creamy slime)
 • واتر اسلایم (water slime).
 • می توان گفت دیگر اسلایم ها زیر مجموعه این دو نوع اصلی هستند

امروزه انواع زیادی از اسلایم مانند هایلایت، پفکی، کهکشانی و…  در بازار ایران و جهان وجود دارد که تنوع آن ها بسیار بسیار زیاد است و معرفی تمام آن ها امکان پذیر نیست.

 بنابراین ما خیلی سریع سراغ محبوب ترین و معروف ترین و همچنین جذاب ترین آن ها یعنی ژل واتر اسلایم می رویم.

 

درباره واتر اسلایم طلایی و ضرر های اسلایم و اینکه اسلایم چیست؟
واتر اسلایم طلایی متالیک در سایز های مختلف

 

ژل واتر اسلایم چیست؟

واتر اسلایم که با نام واتر اسلایم ژله ای هم شناخته می شود نوعی اسلایم است که حالت آبی (شل و ول) دارد. هنگامی که با آن بازی می کنید احساس می کنید که درون آن ها پر از آب است و هر لحظه ممکن است بترکد! اما در واقع این گونه نیست و خوشبختانه هیچ اتفاقی نمی‌ افتد. هنگام ورز دادن آن ها صدایی شبیه به بادکنک پر از آب می شنوید که بسیار لذت بخش و همچنین وسوسه برانگیز است.

تفاوت اسلایم و ژل واتر اسلایم چیست؟

اسلایم ها معمولی حالت شبیه به خمیر نرم دارند اما واتر اسلایم ها حالت خاص و متفاوت تری از دیگر اسلایم ها دارند به شکلی که اگر آن ها را روی یک صفحه رها کنید حالتی شبیه به ژله (کمی رقیق تر) دارد و شما می توانید دست تان را در آن فرو ببرید و حس عجیب و خوشایندی را تجربه کنید!

چه کنیم که واتر اسلایم به دست نچسبد؟

اگر با این مشکل مواجه شدید می توانید قطره های مخصوص واتر اسلایم که برای این کار ساخته شده اند را تهیه و به واتر اسلایم اضافه کنید. اگر می خواهید قطره ارزان و خوب بخرید روی اینجا کلیک کنید.

انواع واتر اسلایم چیست؟

اگر سری به فروشگاه های انلاین یا مغازه های مرتبط بزنید انواعی از اسلایم های زیبا را می بینید که با وجود این که از نظر جنس و حالت ژله ای شان تفاوت خاصی ندارند اما دارای رنگ بندی های بسیار متنوع (رنگ های متالیک، ساده، هایلایتی و…) هستند و همچنین مواد تزیینی که در اسلایم استفاده می شود مانند اکلیل، ستاره و… باعث تفاوت ظاهری واتر اسلایم ها می شود و از این جهت با همدیگر فرق دارند. البته بعید نیست در آینده نه چندان دور واتر اسلایم های جدید وارد بازار شوند و مرز های تنوع واتر اسلایم ها را جا به جا کنند!

آموزش ساخت اسلایم پفکی

ژل واتر اسلایم چیست؟ عکس واتر اسلایم آبی
واتر اسلایم آبی صدفی 300 گرمی تولید کارگاه لاکچری تویز

 

فواید اسلایم

استفاده از اسلایم برای تقویت سیستم عصبی کودکان: هنگام بازی کودکان با خمیر ژله ای اسلایم دست مغز دوم انسان است باید حرکت کند و ایده را از مغز دریافت نماید و خمیر را به شکل همان ایده در بیاورد. در این بازی به دلیل تحریک حس لامسه، سیستم عصبی مغز عملکرد بهتری خواهد داشت.

-اسلایم به تقویت عضلات دست کمک میکند: استفاده از اسلایم ورزش خوبی برای عضلات دست به حساب می آید و برای  تقویت عضلات و ماهیچه های دست بسیار مناسب است.

-اسلایم باعث نشاط و سرگرمی میشود: بازی با اسلایم باعث سرگرمی و نشاط می شود و  همچنین باعث کاهش تنش و استرس روزانه می شود.

-اسلایم به شکوفایی استعداد و خلاقیت کودکان کمک خواهد کرد: اسلایم به درک بهتر مفاهیمی مانند نرم، سفت، سبک ،سنگین، گرم ،سرد به کودکان کمک می نماید. و همچنین باعث شکوفایی استعداد کودکان میشود.

-بازی با اسلایم و درمان پارکینسون: از دیگر فواید بازی با اسلایم تقویت هماهنگی چشم و دست می باشد که امروزه به بیمارانی که دارای علائم پارکینسون هستند تجویز می شود.

واتراسلایم بازی
بازی با واتر اسلایم قرمز شفاف

 

آیا واتر اسلایم ضرر دارد؟

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که ژل ها واتر اسلایم به دلیل وجود  بوراکس در آن ها ممکن است باعث مسمومیت یا آسیب های پوستی شود. بنابراین بهتر است که آن ها مورد استفاده کودکان قرار نگیرند و همچنین سعی کنیم اسلایم هایی که فاقد بوراکس هستند را خریداری یا استفاده کنیم.

اما شما می توانید بهترین اسلایم ها را به همراه آنتی باکتریال جهت سلامتی بچه ها وخودتان از لاکچری تویز واتر اسلایم سفارش بدید.

برای خرید واتر اسلایم روی اینجا کلیک کنید.

خرید اینترنتی واتراسلایم عمده و رنگارنگ
عکس رنگ بندی واتر اسلایم های رنگارنگ

نگهداری اسلایم

اسلایم باید همواره در جای خنک نگهداری شود و قبل از هر بار بازی دست ها شسته شده باشند تا اسلایم تان عمر بیشتری داشته باشد. حواستان باشد که بر روی سطوحی مثل فرش و موکت از اسلایم استفاده نکنید زیرا به مرور کیفیت آن از بین رفته و دیگر به دردتان نمی ‌خورد. پیشنهاد ما این است که از یک سطح شیشه یا یک ظرف بزرگ (کاسه) شیشه ای، هنگام استفاده از اسلایم استفاده کنید.

 • در صورت نگهداری مناسب می توانید از ژل واتر اسلایم به مدت 3 الی 4 ماه استفاده کنید.

واتر اسلایم های 300 گرمی، واتر اسلایم های نیم کیلویی و واتر اسلایم های یک کیلویی در بازار موجود است که شما به اندازه نیازتان می ‌توانید آن ها را تهیه و استفاده کنید.

برای خرید و سفارش اینترنتی اون واتر اسلایم ها اینجا کلیک کنید

اگر هر کدوم از سایز های دیگه واتر اسلایم های زیر رو دوست دارین روی اسم اون ها کلیک کنید تا به صفحه خریدشون برین

واتر اسلایم یک کیلویی        واتر اسلایم ۳۰۰ گرمی     

واتر اسلایم ۸۰ گرمی واتر اسلایم نیم کیلویی    

آیا ژل واتر اسلایم را می‌توان در خانه ساخت؟

همان طور که قبل تر گفتیم اسلایم از سه عنصر اصلی ساخته شده است اما ما می توانیم با مواد دیگری مانند شامپو، نمک، شکر، مایع ظرفشویی، پودر نشاسته ذرت، خمیر دندان و… اسلایم بسازیم اما برای ساخت اسلایم با کیفیت عالی و مشابه واتر اسلایم های بازار، شما می توانید به ویدیو های موجود در یوتیوب، آپارات و همچنین پیج هایی که در اینستاگرام مخصوص اسلایم هستند، سر بزنید و به راحتی در منزل واتر اسلایم دلخواه تان را بسازید.

در پایان امیدواریم که این مقاله به اندازه کافی برای شما جذاب، سرگرم کننده و هم چنین مفید بوده باشد.

پیشنهاد ما این است که سعی کنید واتر اسلایم های مورد علاقه تان را در خانه بسازید تا هم در هزینه ها صرفه جویی کنید و هم از مواد طبیعی استفاده کنید. تا دیر نشده من هم میروم واتر اسلایمم را بسازم!

دوست داشتید روی اینجا کلیک کنید تا به کانال آپارات ما برید اونجا کلی آموزش هست

3 دیدگاه در “ژل واتر اسلایم چیست؟

 1. 😘 گفت:

  از کجا واتر اسلایم بخریم؟

  1. luxurytoys گفت:

   برای خرید واتر روی لینک زیر کلیک کنید.
   https://www.luxurytoys.ir/product-category/water-slime/

 2. درسا گفت:

  عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *