امروز در این مقاله به سراغ یکی از سرگرمی های بسیار جذاب رفته ایم که در کشورمان طرفداران پر و پا قرص زیادی دارد و خریدارانش را کودکان تا بزرگسالان تشکیل می دهند که این آموزش خیلی آسان و ساده و سریع مربوط به ساخت اسلایم خامه ای با مایع ظرفشویی در خانه است.

این وسیله مفرح و سرگرم کننده، چیزی جز اسلایم خامه ای نیست! اسمی که به گوش همه ما یک بار خورده است و برای‌مان پیش آمده است که حتی با یک مرتبه دیدن آن عاشق بوی خوش، جنس شگفت انگیز، بافت نرم و قلنج دار و… آن شده ایم. پس اگر شما هم از طرفداران اسلایم خامه ای هستید تا انتهای مطلب همراه ما باشید!

اسلایم خامه ای چیست؟

همان طور که از اسم این اسلایم مشخص است، بافت و حالتی شبیه به خامه و مارشمالو دارد و نسبت به دیگر اسلایم ها ماندگاری بیشتری دارد.

چگونه حجم اسلایم خامه ای را زیاد کنیم؟

 • افزایش حجم اسلایم خامه ای با بوراکس

مواد مورد نیاز: آب جوش، قطره بوراکس

روش: اسلایم خامه ای را درون کاسه ای قرار بدهید و به مقدار نسبتا زیاد آب جوش بریزید. با کمک قاشق آنقدر آن را هم بزنید تا به خوردش برود. در مرحله بعد چند قطره از بوراکس(سفت کننده اسلایم) را اضافه کنید.

 • افزایش حجم اسلایم خامه ای با آب

مواد مورد نیاز: آب، اسلایم خامه ای

روش: اسلایم را روی یک سطح تمیز و صاف مانند سینی پخش می کنیم. سپس کمی آب به طوری که تقریبا سطح اسلایم خامه ای را بپوشاند، روی اسلایم می ریزیم. سپس آن را ورز می دهیم تا آب به خوردش برود. این مراحل را حدود یک ساعت تکرار می کنیم تا حجم اسلایم خامه ای دو برابر شود.

 • افزایش حجم اسلایم خامه ای با ورز دادن

روش: ابتدا اسلایم خامه را درون ظرفی که در آن فیکس باشد قرار میدهیم؛ سپس از بخش مرکزی اسلایم خامه ای کار را شروع می کنیم. به این صورت که با دست بخش مرکزی اسلایم خامه را میگیریم و مقدار نسبتاً زیادی به ست بالا میکشیم. در این مرحله بخشی از اسلایم خامه ای کشیده شده که در دست مان است را به اسلایم خامه ای که درون ظرف است می چسبانیم. در مرحله بعد اسلایم کشیده شده که حالا از هر دو سر به اسلایم چسبیده است را از وسط تا می کنیم و دوباره بخشی که آزاد است را به اسلایم می چسبانیم.(این کار حدود  15 تا 20 تکرار کنید.)           

 

ساخت اسلایم خامه ای آسان و ساده با اسلایم گوگوری و گوگولی در خانه
خرید اسلایم گوگوری و کره ای

 

ساخت اسلایم خامه ای در خانه :

برای داشتن اسلایم خامه ای همیشه لازم نیست که هزینه اضافی بپردازید! شما می توانید با وسایل بسیار ساده در خانه اسلایم خامه ای خانگی‌تان را بسازید که در بخش زیر دو روش ساخت آن را توضیح می دهیم:

ساخت اسلایم خامه ای با مایع ظرفشویی:

مواد مورد نیاز: مایع ظرفشویی، پیمانه

حدود یک پنجم پیمانه مورد نظر را مایع ظرفشویی ریخته و سپس 45 دقیقه در فریزر قرار می دهیم، با دست آن را ورز می دهیم.اسلایم شما آماده است.

ساخت اسلایم خامه ای با چسب و جوش شیرین:

مواد مورد نیاز: چسب سفید،فوم اصلاح،جوش شیرین، محلول یا مایع لنز،آب

ابتدا چسب سفید را با مقداری آب با استفاده از لیسک پلاستیکی با هم مخلوط کرده تا کاملا به خورد هم بروند و رقیق شود. رنگ خوراکی را اضافه و ترکیب کنید. در این مرحله به میزان ورد نیاز فوم اصلاح را اضافه و با لیسک مخلوط کنید . فوم اصلاح را تا جایی اضافه کنید تا ترکیب مورد نظر شبیه خامه شود. جوش شیرین را اضافه و مجدد مخلوط کنید. در مرحله آخر محلول یا مایع لنز را اضافه و مخلوط کنید ،این کار تا جایی ادامه دهید تا ترکیب حاصل منسجم شود آنگاه با دستانتان تا مدتی ورز دهید تا یک اسلایم خامه ای(که به دست نمی چسبد) بدست آورید.

 

خرید اسلایم خامه ای هندونه ای جذاب ارزان و ساخت اسان
خرید اسلایم هندونه ای جذاب از لاکچری تویز

 

چگونه با اسلایم خامه ای بازی کنیم؟

ساده ترین روش برای بازی و لذت بردن از اسلایم خامه ای این است که قبل از بازی بگذارید کمی در یخچال بماند و خنک شود سپس آن را از ظرفش خارج کنید و با کمک سر انگشت،کف دست و… آن را ورز دهید و از صدای  شکستن قلنج های آن و ترکیدن حباب های هوا لذت ببرید.

اما روش جذاب دیگری هم وجود دارد که با استفاده از آن می توانید به کمک اسلایم خامه ای یک حباب بزرگ ایجاد کنید. روش کار به این شکل است که اسلایم خامه را باید با کمک دست‌ها در هوا معلق نگه دارید تا نازک شد سپس محکم روی سطح آن را فوت کنید و بلا فاصله خیلی سریع،آن را روی یک سطح صاف بچسبانید.اکنون شما یک حباب بزرگ دارید.

همچنین برای بازی با اسلایم خامه ای می توانید وسایلی مانند دانه برفی به آن اضافه کنید و در بافت آن تنوع ایجاد کنید.

خرید اسلایم خامه ای از سایت معتبر:

اگر می خواهید انواع اسلایم خامه ای را با بهترین قیمت اسلایم و بهترین کیفیت ساخت از کارگاه کاملا بهداشتی را بخرید روی اینجا کلیک کنید.

 

اسلایم امیزینگ جذاب از تویز های جذاب از وب سایت امیزینگ آموزش ساخت خامه ای آسان
واتر اسلایم خوردنی امیزینگ و جذاب

 

اسلایم خامه ای را در کجا نگه داریم؟

اسلایم خود را درون ظرف های درب دار نگهداری کنید تا در معرض هوا خشک نشود(به این منظور از پلاستیک های زیپ دار هم میتوانید استفاده کنید). همچنین آنها را در مکانی خنک و دور از نور خورشید نگهداری کنید تا شل نشوند.

اسلایم خامه ای گوگوری و کش دار:

اسلایم های خامه ای از آنجایی که قابلیت کشسانی بالایی دارند جز اسلایم های پر فروش هستند. بنابراین اگر این ویژگی برای شما خیلی مهم هست میتوانید اسلایم های خامه کش دار و گوگوری را در هنگام خرید انتخاب نمایید.

 • تاثیر اسلایم بر روان و ایجاد آرامش:

همه ما روزانه درگیر مشغله های مختلفی هستیم که گاها باعث ایجاد استرس و فشار‌های روانی در ذهن ما می شود. تصور اکثر مردم از سلامت کامل، معمولا به روی سلامت جسم و به عبارتی سلامت فیزیکی افراد متمرکز  است؛ درحالی که فردی که از سلامت فیزیکی و سلامت روانی خوبی برخودار باشد را میتوان یک فرد با سلامت کامل در نظر گرفت. یکی از راه های کاهش و از بین بردن استرس بازی با اسلایم است.

درواقع شما با ورز دادن اسلایم باعث انقباض بافت های عضلانی دست خود میشوید و تکرار این روند به همراه تمرکز شما به روی بازی با اسلایم به نوعی ذهن و جسم خود را درگیر این سرگرمی می کنید. همین فرآیند باعث کاهش استرس و اضطراب، افزایش تمرکز و هوشیاری و آرامش خاطر شما می شود.

تاثیر اسلایم روی رشد کودکان:

از آنجایی که بازی با اسلایم هیجان انگیز و لذت بخش است و هرگز خسته کننده نیست کودکان علاقه ی زیادی از خود به بازی کردن با آن نشان می دهند. همانطور که پیش تر اشاره کردیم هنگام بازی با اسلایم عضلات دست مدام در حال انجام کار هستند و این امر باعث میشود عضلات دست کودکانتان بافت قوی تری پیدا کرده و روند رو به رشد مثبتی را طی کند.

 • تقویت حواس کودکان:

کودکان هنگام بازی با اسلایم با مفاهیمی مانند سرد و گرم، سبک و سنگین، نرم و سفت آشنایی بیشتری پیدا میکنند. همچنین از آنجایی که اسلایم از محبوبیت بالایی در میان کودکان برخودار است میتوانید مواردی مانند رنگ های مختلف را با نسبت دادن به اسلایم به آنها یاد بدهید.

خلاقیت در ساخت:

تا به حال شده که از استشمام کردن بوی اسلایم لذت ببرید. سازندگان در ساخت این اسلایم ها خلاقیت بالایی به خرج داده اند که یکی از آنها اضافه کردن رایحه های عالی از طبیعت مانند نعناع است. این خلاقیت باعث شده اسلایم طرفداران بیشتری داشته باشد.

اگر دقت کرده باشید اسلایم در ظاهر یک اسباب بازی ساده بنظر می رسد اما تا به اینجا با ویژگی های متفاوت و بسیار جالب آن آشنا شده اید که نشان میدهد این اسباب بازی در عین سادگی، پیچیدگی های زیادی را در خود جای داده که توانسته کودکان و نوجوانان زیادی و حتی بزرگسالان را به خود جلب کند.

 

بازی با اسلایم یکی از مشتریای عزیز اسلایم خامه ای برای خرید اینجا کلیک کنید.

 

 • مراقب کودکانتان باشید:

همانطور که میدانید اسلایم ها در رنگ ها و طرح های مختلف و جذابی موجود هستند. از این رو کودکان ممکن است بخواهند که بدانند چیزی به این زیبایی و خوشبویی و با جنسی نرم  و لطیف چه طعمی دارد؟ از این رو باید مداوم از آنها مراقبت کنید و در هنگام بازی کردن همیشه آن ها را همراهی کنید و در قالب یک همبازی از بلعیدن اسلایم توسط فرزندتان جلوگیری نمایید.ساخت اسلایم خامه ای با مایع ظرفشویی به طور مثال برای بچه های حدودا 1 تا 2 سال مناسب نیست.

 • حس خلاقیت فرزندانتان را برانگیزید:

به دلیل شکل پذیری بالای اسلایم میتوان از آن در مهدکودک ها نیز استفاده کرد. بچه ها را به بازی با اسلایم دعوت کنید و خلاقیت آنها ر ا به چالش بکشید. بگذارید آنچه از ذهنشان عبور میکند را روی اسلایم پیاده کنند و یا از آنها بخواهید شکل خاصی را با اسلایم ایجاد کنند. حتما از بازی با اسلایم لذت بیشتری خواهند برد.

اسلایم در مقابل بازی های رایانه ای:

امروزه اکثر بچه ها فعالیت فیزیکی رو به کاهشی دارند و همین عامل موجب چاقی و اضافه وزن در سنین پایین می شود. از عمده دلایل کاهش فعالیت کودکان بازی های ویدئویی موجود در کامپیوتر و گوشی است که نه تنها باعث اضافه وزن میشوند بلکه بر روی سلامت روان بچه ها بسیار اثرگذار هستند. در مقابل اسلایم میتواند سرگرمی سالم و مفرحی برای آنها باشد و آنها را به بازی های گروهی نزدیک تر میکند.

در پایان امیدواریم این مقاله به سوالات و ابهامات شما پاسخ داده باشد و اطلاعات مفیدی در ساخت زمینه اسلایم های خامه ای با مواد ساده مثل مایع ظرفشویی به دست آورده باشید. ممنون که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید.

نوشته های مشابه

11 دیدگاه در “طرز تهیه و ساخت اسلایم خامه ای با مایع ظرفشویی

 1. گیلدا گفت:

  عالی است این اسلایم پفکی👌🏻

 2. دینا گفت:

  من خرید نکردم ولی درست کردم و عالی شد ممنونم از زحماتتون

  1. نیکا گفت:

   با چه روشی درست کردین؟

 3. دینا گفت:

  من خرید نکردم ولی درست کردم و عالی شد ممنونم

 4. صبا گفت:

  سفارش می خوام

  1. یلدا گفت:

   عزیزم خب سفارش بده

 5. هستی گفت:

  اسلایم عالی خامه ای

  1. یلدا گفت:

   همه اسلایم هاشون عالیه دوست عزیز فقط اسلایم خامه ای نیست که عالیه همه اسلایم
   هاشون عالیه خودم مشتری همیشگی لاکچری تویز هستم
   و از خریدام بسیار راضی هستم

   1. luxurytoys گفت:

    لطف دارین عزیزم خوشحالیم که از خرید هاتون راضی بودین🙏

 6. افشار گفت:

  دوستام ازاینجا خرید کردن گفتن خیلی خوبه

  1. یلدا گفت:

   بله همینطوره😃😃

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *