امروز در این مقاله به سراغ یکی از سرگرمی های بسیار بسیار جذاب کودکان، جوانان و بزگسالان رفته ایم!درست حدس زدید و آن چیزی نیست جز طرز تهیه واتر اسلایم بدون چسب و بوراکس!

با این که اسلایم قدمتی طولانی دارد اما تازه سه چهار سالی است که وارد ایران شده است.جالب است در این مدت کوتاه، به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفته است به طوری که به یکی از محصولات پر فروش و سود آور در بازار تبدیل شده است و تعداد زیادی آنلاین شاپ و صفحات تجاری اینستا جهت فروش یا اموزش ساخت اسلایم و واتر اسلایم وجود دارد.

و اما برویم سراغ جذاب ترین وسیله سرگرمی این روز ها یعنی واتر اسلایم!

 

دریاچه واتر اسلایم متالیک بنفش

 

ژل واتر اسلایم چیست؟

واتر اسلایم که با نام واتر اسلایم ژله ای هم شناخته می شود نوعی اسلایم است که حالت آبی (شل و ول) دارد.هنگامی که با آن بازی میکنید احساس می کنید که درون آنها پر از آب است و هر لحظه ممکن است بترکد! اما در واقع اینگونه نیست و خوشبختانه هیچ اتفاقی نمی‌افتد. هنگام ورز دادن آن ها صدایی شبیه به بادکنک پر از آب می شنوید که بسیار لذتبخش و همچنین وسوسه برانگیز است.

حقیقتا واتر اسلایم وسیله سرگرمی بسیار جالبی است. از جنس عجیب و غریب آن گرفته تا بوی بی نظیرش و البته صدای وسوسه انگیزی که هر انسان با ذوقی را به سمت خرید آن روانه بازار می کند.

حتما می دانید که ماده اصلی سازنده اسلایم و واتر اسلایم چسب آب و بوراکس است.

طبق تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده اند استفاده از بوراکس در اسلایم ها میتوانند برای پوست آسیب زا باشد و طبق گفته پژوهشگران این ماده که در سم حشرات نیز استفاده می شود می تواند برای انسان سرطان زا باشد.

از این رو ما در این مقاله به سراغ طرز تهیه واتر اسلایم های بسیار جذاب رفته ایم البته بدون مواد اولیه چسب و بوراکس !با ما همراه باشید.

راستی اگر اسلایم پفکی هم دوست دارید برای دیدن آموزش طرز تهیه و ساخت اسلایم پفکی اینجا کلیک کنید.

ساخت و تهیه واتر اسلایم کوچولو نینی طلایی متالیک
ساخت و تهیه واتر اسلایم کوچولو نینی طلایی متالیک

 

طرز تهیه واتر اسلایم بدون بوراکس با خمیر دندان و مایع ظرفشویی:

مواد مورد نیاز: آب خمیر ندان مایع ظرفشویی مایع ضد عفونی کننده

روش ساخت:به مقدار لازم آب و خمیردندان درونی ظرفی بریزید سپس آنها را هم بزنید تا خوب مخلوط شوند .در مرحله بعد مقداری مایع ضد عفونی کننده بریزید و باز هم مخلوط کنید.اکنون ماده بدست آمده را برای 3 تا 5 روز درون یخچال بگذارید.واتر اسلایم شما آماده است.

نحوه ساخت واتر اسلایم بدون چسب و بوراکس با شامپو(مایع ظرفشویی) شفاف و جوش شیرین:

مواد مورد نیاز:آب یخ، شامپو یا مایع ظرفشویی شفاف (clear) ، جوش شیرین، نمک، رنگ

روش ساخت:مایع ظرفشویی که از قبل درون یخچال گذاشتیم و خنک است را داخلی ظرفی ریخته سپس جوش شیرین را اضافه کرده و هم می زنیم.در مرحله بعد نمک را اضافه می کنیم.زمانی که همه مواد حل شدند آب یخ را درون محلول میریزیم و همچنین رنگ را اضافه میکنیم.آن را در دمای محیط میگذاریم تا با واکنش هایی که جوش شیرین انجام میدهد واتر اسلایممان خودش را بگیرد سپس واتر اسلایم شما آماده است!(یادتان باشد مقدار نمک از جوش شیرین باید کمتر باشد).

طرز تهیه واتر اسلایم با پودر صعلب و اکتیوتر:

مواد مورد نیاز:آب، پودر صعلب، اکتیوتر(مخلوطی از جوش شیرین و پودر ماشین لباسشویی پرسیل و آب)، رنگ غذا

روش ساخت:درون ظرفی به مقدار لازم آب بریزید سپس یک قاشق مرباخوری سرخالی پودر صعلب اضافه کنید(تا جایی اضافه کنید که آب مات بشود).سپس خوب مخلوط کنید.در این مرحله بهتر است تا محلول بدست آمده را از صافی رد کنید تا گلوله ها از بین برود و واتر اسلایم حرفه ای تری بسازید.رنگ خوراکی را اضافه کنید و در مرحله بعد اکتیوتر را به مقدار لازم اضافه نماییدودر این مرحله واتر اسلایم باید شروع کند خودش را بگیرد.اکتیوتر تا جایی اضافه کنید که واتر اسلایم حالت سفتی بگیرد.اکنون آن را با دست ورز دهید تا همه مواد یکدست بشود.واتر اسلایم بدون بوراکس شما آماده است!

 

تهیه و ساخت واتر اسلایم در منزل
واتر اسلایم آماده بعد ساخت در منزل

 

نحوه ساخت واتر اسلایم بدون چسب و بوراکس با کرم نرم کننده دست و شامپو:

مواد مورد نیاز:کرم نرم کننده دست،شامپو،رنگ، مایع ظرفشویی پرسیل(در صورت نیاز)

روش ساخت:کرم نرم کننده دست و به همان نسبت شامپو را درون ظرفی بریزید سپس آنقدر آن را هم بزنید تا یکدست بشود.در این مرحله رنگ دلخواه را اضافه کنید و باز مخلوط کنید.آن را 5 روز در فریزر بگذارید سپس واتر اسلایم شما آماده است!

(این واتر اسلایم خوب کش می آید و بسیار قلنج دارد و کمی به دست میچسبد).

نکته:اگر واتر اسلایم تان سفت بود مایع ظرفشویی پرسیل به آن اضافه کنید.

طرز تهیه واتر اسلایم با پودر واتر اسلایم و اکتیوتر:

مواد مورد نیاز:آب گرم،صافی،اکتیوتر،رنگ،پودر واتر اسلایم

به مقدار لازم آب گرم داخل کاسه ای بریزید سپس پودر واتر اسلایم را کم کم اضافه کنید (الک کنید) و آن را هم بزنید.در این مرحله در آب باید گلوله گلوله هایی وجود داشته باشد.کمی دیگر از پودر را اضافه کنید و باز هم بزنید.زمانی که مواد خوب مخلوط شدند رنگ دلخواه با میزان دلخواهتان را اضافه کنید.

درون ظرفی دیگر ودر اکتیوتر و آب گرم را مخلوط کنید و به محلول قبلی که رنگ گرفته است اضافه می کنیم (زیاد نریزید تا سفت نشود).محلول را هم بزنید و سپس آن را با دست ورز بدهید.آن را برای 5 تا 10 دقیقه داخل یخچال بگذارید تا بدست نچسبد.(در صورتی که به دست چسبید کمی به دستتان بوراکس بزنید تا مشکل رفع شود).سپس واتر اسلایم بدون چسب و بوراکس شما آماده است.

نحوه ساخت واتر اسلایم با شامپو بچه و نمک بدون بوراکس:

مواد مورد نیاز:آب، نمک، شامپو بچه فیروز

طرز ساخت:برای تهیه واتر اسلایم بدون چسب و بوراکس شامپو بچه را درون ظرفی بریزید و نمک را به آن اضافه کنید و هم بزنید.آب(2 یا 3 قطره) را اضافه کرده و باز محلول را هم بزنید.اکنون آن را در فریزر بگذارید و 2 روز بگذارید آنجا باقی بماند.سپس آن را در یخچال بگذارید و هر چند مدت به آن سر بزنید.زمانی که حالت ژله پیدا کرد آن را از یخچال در بیاورید.واتر اسلایم شما آماده است!

(این واتر اسلایم به دلیل داشتن شامپو بچه درون خود خوشبو است.)

نکته:آب را بیش از حد اضافه نکنید تا چسبنده نباشد.

 

آسان ترین روش ساخت اسلایم بدون نیاز به بوراکس برای ژل اسلایم
آسان ترین روش ساخت واتر اسلایم اکلیلی بدون نیاز به بوراکس

 

چه کنیم که واتر اسلایم به دست نچسبد؟

اگر با این مشکل مواجه شدید میتوانید قطره های مخصوص واتر اسلایم که برای اینکار ساخته شده اند را تهیه و به واتر اسلایم اضافه کنید.اگر می خواهید قطره ارزان و خوب بخرید روی اینجا کلیک کنید.

نگهداری اسلایم

واتر اسلایم باید همواره در جای خنک نگهداری شود و قبل از هر بار بازی دست ها شسته شده باشند تا واتر اسلایمتان عمر بیشتری داشته باشد.حواستان باشد که بر روی سطوحی مثل فرش و موکت از اسلایم استفاده نکنید زیرا به مرور کیفیت آن از بین رفته و دیگر به دردتان نمی‌خورد.پیشنهاد ما این است که از یک سطح شیشه یا یک ظرف بزرگ(کاسه) شیشه ای، هنگام استفاده از واتر اسلایم استفاده کنید. در صورت نگهداری مناسب می توانید از ژل واتر اسلایم به مدت 3 الی 4 ماه استفاده کنید.

راستی بچه ها فروشگاه اینترنتی لاکچری تویز بهترین واتر اسلایم ها را در سایز های مختلف و همه رنگ ها به فروش می رساند

که بی شک می شود گفت یکی از بهترین واتر اسلایم ها در کل ایران هست که نه تنها اصلا به دست نمی چسبد

بلکه حتی به پارچه و فرش هم تا مدتی اصلا نمیچسبد و در مدت خیلی زیادی سالم می ماند و خراب نمی شود.

برای خرید و سفارش اینترنتی بهترین واتر اسلایم ها اینجا کلیک کنید

برای راحتی شما هر کدام را جدا آورده ایم اگر هر کدم از سایز های دیگر واتر اسلایم های زیر را دوست دارید روی اسم ان ها کلیک کنید تا به صفحه خریدشان بروید

واتر اسلایم یک کیلویی         واتر اسلایم ۳۰۰ گرمی        واتر اسلایم ۸۰ گرمی واتر اسلایم نیم کیلویی    

در پایان امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با استفاده از آن بتوانید اسلایم های جذاب و سرگرم کننده با کیفیت بالا و البته سالم و بدون چسب و بوراکس بسازید.ممنون که با ما همراه بودید!

13 دیدگاه در “طرز تهیه واتر اسلایم بدون چسب و بوراکس

 1. زینب گفت:

  سلام ممنون بابت آموزش کاملتون،شامپو بچه ی فیروز آلوورایی رو میشه استفاده کرد؟؟؟؟

  1. مدیریت سایت گفت:

   سلام خواهش می کنم امیدوارم کمکتون کرده باشه فکر می کنم هر شامپویی قابل استفاده باشه اما پیشنهاد می کنم حتما آموزش های دیگه رو هم ببینید چون روش های مختلف دیگه هم برای ساخت میتونید پیدا کنید.

 2. ❤عزیز دل همه❤ گفت:

  من که دوستشون داشتم.شما چی خوشگلا

  1. mobi23 گفت:

   🌷⚡❤❤⚡🌷

  2. سارا گفت:

   {~عالیییییی~}
   😍😇🤗

 3. ❤عزیز دل همه❤ گفت:

  همه اون اموزش ها عالی بودن من همشونو انجام دادم جواب میدن.شما هم حتما امتحان کنید.

 4. Zahra گفت:

  عالی ممنون از شما که به ما کمک میکنید عاشقتونم

 5. ناشناس گفت:

  من آشق اسلایم هستم یکی از ترف دار های اسلایم هستم

  1. الینا گفت:

   تویی که میگی ترف دار اسلایمی اول جای اینکارا برو سوادتو درس کن که طرفدارو ننویسی ترف دار کلاس چندمی بی سواد😏😒

   1. یکتا گفت:

    خب اون اشتباه نوشته ربطی به تو نداشت و خیلی بی ادب تشریف داری

   2. مرضیه گفت:

    تو خودتم اول نوشای ترف 🤣🤣🤣🤣با ت دو نقطه

 6. کیمیا گفت:

  عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *